Paros

Dwie główne miejscowości na Paros to Parikia, w której znajduje się główny port i w której mieszkaliśmy, oraz Naussa - przepiękne miasteczko, pełne urokliwych, klimatycznych knajpek. Ponadto Paros ma fantastyczne plaże: położoną w zacisznej zatoce Kolymbythres, "złotą plażę" Chrissi Akti, czy kameralną Ambelas. Nie polecam jedynie Agia Irini szumnie reklamowanej jako "palm beach" - śmietnisko, pusto i brak jakiegokolwiek zagospodarowania. Palmy? Owszem - sztuk 3.

Główną atrakcją na Paros są same widoki oraz przepięknie położone, jarzące się bielusieńkimi murami w południowym słońcu wioski i miasteczka. Jest kilka ruin pochodzących ze starożytności: świątynie Apolla, asklepion, czy starożytna kopalnia marmuru, ale niewiele się ostało z czasów ich świetności.

Kto dotrze na Paros niech odwiedzi restaurację Porfira w Parikii, położoną tuż przy nadmorskiej promenadzie, obok starożytnego cmentarza (co zupełnie nie przeszkadza :) . Kwintesencja Grecji: morza szum, za płotem starożytne ruiny, nad głową zadaszenie porośnięte winoroślą, a na talerzu ? świeżutkie przegrzebki.

GALERIA

K2_READ 1376 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON TUESDAY, 04 APRIL 2017 19:36
K2_MORE_IN_THIS_CATEGORY « Santorini Naxos »
Top