Piaszczyste plaże Ostenda

Ostenda jest kurortem położonym nad morzem w północno-zachodniej części Belgii. Do miejsca tego dotarliśmy w ramach jednodniowej podróży po tym kraju.

 

Ostenda jest miejscem do którego w lato wybiera się wielu Belgów. My byliśmy w listopadzie, więc tłumów na plaży nie było :) Fakt ten jednakże pozwolił nam na spędzenie chwili na wielkiej plaży sam na sam. Jedynym urozmaiceniem był biegający po piasku piękny golden (na zdjęciach).

Miasto samo w sobie jest dość ciekawe, a jednocześnie zabudowa jest typowa dla Belgii. Plaża robi naprawdę wrażenie. Jest piaszczysta, szeroka i przypomina nasze plaże nadbałtyckie. W lato musi być tam super. Powracając jeszcze do szerokości plaży to muszę zaznaczyć, że byliśmy w Ostenda w czasie odpływu. Jak wynika z zeznań mojej narzeczonej, która była w tym miejscu w lato, w czasie przypływu plaża dosyć mocno się kurczy.

Ze względu na czas jaki wcześniej poświęciliśmy na zwiedzanie i zachwyt zabytkami Brugi w Ostenda spędziliśmy tylko godzinkę, więc nie mam zbytnio się nad czym rozpisywać.

Dla zainteresowanych kilka przydatnych linków:

Kamerka online

Ostenda w Wikipedii

Zapraszam również do obejrzenia dołączonej do tego miejsca galerii zdjęć w moim wykonaniu.

GALERIA

K2_READ 8023 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON TUESDAY, 04 APRIL 2017 19:33
K2_MORE_IN_THIS_CATEGORY « Bruksela Antwerpia nocą »
Top