Bitez

Bitez jest małą miejscowością turystyczną położoną niedaleko Bodrum. Jest to doskonałe miejsce wypadowe, jak również idealne miejsce do wypoczynku.

Główną atrakcją miasteczka jest plaża oraz promenada ciągnąca się wzdłuż morza na której jest pełno restauracyjek (większość w stylu angielskim) oraz różnego rodzaju stoisk z pamiątkami.

Godna polecenia jest wyprawa do portu, a raczej przystani, a następnie dalej na cypel, który jest niezabudowany. Zdjęcia z pierwszej zatoczki do której dotarłem zamieszczam w galerii.

Jako atrackje wieczorne polecam np. karaoke lub po prostu odwiedzenie jednej z restauracji. Nam najbardziej przypadł jeden z lokali w którym wieczorem można wybrać stolik na plaży, położyć się na poduszkach, zamówić dobrego drinka i popatrzeć w gwiazdy przy szumie fal morskich.

Ciekawą alternatywą jest również całodniowa wyprawa łodzią w morze. Taką wycieczkę można zamówić w biurach podróży, jak również można załapać się rano na łódź bezpośrednio w porcie.

Jeżeli ktoś szuka sklepów to można skorzystać z tych przy promenadzie lub ze sklepów (jest ich kilka) znajdujących się wzdłuż głównej drogi Bitez biegnącej wgłębi lądu równolegle do linii brzegu.

My w czerwcu byliśmy w hotelu Ambrosia. Jest to hotel położony tuż przy plaży niedaleko portu. Polecam go z czystym sumieniem. Pogoda w czerwcu była super (nie licząc pierwszego dnia), woda w morzu cieplutka.

Plaże w Bitez są żwirkowe i praktycznie ciągną się wzdłuż morza na całej długości. Prawie wszystkie są zagospodarowane przez pobliskie hotele i restauracje. Na kilku wypoczywaliśmy podczas spacerów i na żadnej nie mieliśmy problemów.

Jeżeli ktoś wybiera się do Bodrum jako środek transportu polecam dolmusze, czyli busiki. Jeżdżą chyba co 15 minut. Koszt dojazdu do Bodrum to co około 4-5 pln w jedną stronę.

Dyskusja o Bodrum na forum

GALERIA

K2_READ 4251 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON SUNDAY, 02 APRIL 2017 19:20
Top