Balatonakali - camping nad samą wodą

Balatonakali jest małą miejscowością leżącą na północnym brzegu Balatonu. Do miejscowości tej trafiliśmy z Balatonfured. Nocleg znaleźliśmy na campingu leżącym nad samym jeziorem. Zresztą tak położone są prawie wszystkie campingi które widzieliśmy po drodze. Camping jest dość profesjonalnie zorganizowany, wyposażony w łazienki, prysznice z ciepła wodą, kuchenkami do gotowania oraz pralkami. Jedynym minusem który zauważyliśmy był stan czystości sanitariatów oraz bliskość torów kolejowych.

Kompleks campingowy składa się z pola namiotowego oraz wygrodzonej oddzielnej plaży połączonej z punktami gastronomii oraz sklepikami. Plaża jest trawiasta, zaś zejście do wody jest wybetonowane i do wody schodzi się po schodkach.

Cześć Balatonu nad którą leży Balatonakali schodzi dość stromo w głąb w porównaniu z brzegiem południowym, gdzie po 400 metrach spacerku od brzegu woda sięga do pasa :). Woda w Balatonie podczas naszego pobytu była ciepła (23 stopnie) i jednocześnie mało klarowna, ale ze względu na formę podłoża normalne jest to normalne zjawisko.

W miejscowości oprócz sklepików i restauracyjek na plaży znajduje się kilka innych restauracji i dwa markety ogólnospożywcze (polecam wino Balaton welekki muskotaly).

Miejscowość mogę spokojnie polecić każdemu kto szuka miejscowości na tani spokojny urlop. Dla imprezowiczów polecam Balatonfured lub południowy brzeg Balatonu.

GALERIA

K2_READ 1511 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON SUNDAY, 02 APRIL 2017 19:24
Top