Balatonfoldvar - wycieczka na drugi brzeg

W Balatonfoldvar byłem 10 lat temu na koloniach. Był to niezapomniany wyjazd. W związku z wieloma miłymi wspomnieniami postanowiłem wybrać się tam ponownie.

 

Aby dostać się tam z północnego brzegu można objechać dookoła jezioro, przeprawić się z samochodem promem z Tihany lub popłynąć z Tihany bezpośrednio do Balatonfoldvar statkiem wycieczkowym kursującym cyklicznie po Balatonie. Wybraliśmy ten ostatni sposób.

Po 10 minutowej podróży dotarliśmy na drugi brzeg. Po dotarciu na miejsce miałem wrażenie jakby nic się nic zmieniło. Ten sam port, ta sama promenada nad brzegiem Balatonu :)

Sama miejscowość jest dość ciekawa. Posiada centrum w którym znajdują się restauracje i stoiska z pamiątkami, poczta i banki. Polecam również spacer promenadą biegnącą brzegiem Balatonu. Na zachód od portu znajduje się również publiczna wydzielona plaża (tradycyjnie trawiasta i z wybetonowanym brzegiem).

W porównaniu z Balatonakali miejscowość ta zrobiła na nas wrażenie jakby bardziej rozrywkowej. Ale myślę, że o tym przekonalibyśmy się dopiero wieczorem. Niestety po dwóch godzinach mieliśmy kurs powrotny.

GALERIA

K2_READ 1020 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON SUNDAY, 02 APRIL 2017 19:24
Top