Piłka nożna to popularna gra zespołowa znana w każdym zakątku globu. To właśnie w piłkę nożną z chęcią grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. Aby rozegrać mecz, potrzebne jest nie tylko boisko oraz piłka, ale również bramki piłkarskie. Jak prawidłowo dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki uzależnione są od rodzaju boiska, na którym ma zostać rozegrany mecz. Największe produkowane bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie stosowane są wtedy, kiedy mecz będzie rozgrywany na pełnowymiarowym boisku. Orliki , które znajdują się na wielu osiedlach do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie są trochę mniejsze: 2 metry wysokości i 5 metrów szerokości. Jeśli chodzi o grę w futsal, to bramki są jeszcze mniejsze. Mają tylko 3 metry szerokości oraz 2 metry wysokości.

Planując zakup bramek piłkarskich, należy pamiętać, że pod uwagę należy wziąć nie tylko rozmiar. Dobra bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha gwarantuje bezpieczeństwo tym, którzy biorą udział w meczu.