Małe Ciche - zagubiona wśród gór

Małe Ciche jest jedną z najmiejszych miejscowości Podhala. Jadąc do niej z głównej trasy Poronin - Bukowina Tatrzańska ma się wrażenie, że zaraz wjedzie się się na stoki Tatr, ale po kilku kilometrach drogi przez las docieramy do czarującego miejsca które robi wrażenie że jest w tym miejscu tylko po to, żeby jeździć na nartach.
Faktycznie, Małe Ciche w zimie skupione jest głównie na narciarstwie. Osobiście jeździłem tylko na jednym głównym stoku (jest jeszcze kilka orczyków). Główny stok jest bardzo ciekawy, wyposażony w wyciąg krzesełkowy i daje dużo frajdy z jazdy. W górnej części jest bardziej stromy, aby następnie przejść w umiarkowane nachylenie. W Małym Cichym byłem już kilka razy w różnych porach zimy i przygotowanie stoku było na naprawdę wysokim poziomie.
Jedynym mankamentem jaki odczułem był tłok przed wyciągiem. Ale takie już są skutki popularności stoku.
Reasumując, osobiście polecam gorąco ten stok. Jak już będziecie na miejscu zachęcam do odwiedzenia karczmy położonej mniej więcej w połowie stoku - można sobie upiec kiełbaskę na ognisku.

Kilka przydatnych linków:
http://www.maleciche.com/

Aktualizacja z dnia 5 luty 2014r.

Tym razem na narty wybrałem się w lutym. Co ciekawe mrozy odpuściły i w tej chwili w Zakopanym jest ponad 10 stopni na plusie w południe. Będąc w Zakopanym nie mogłem powstrzymać się od poszusowania na stoku Małe Ciche. I tutaj duże pozytywne zaskoczenie. Okazało się, że w ośrodku zostały poczynione znaczne zmiany. Przede wszystkim została zmieniona główna kolej krzesełkowa. W tej chwili jest to nowsze urządzenie które moim zdaniem osiąga dwa razy większą prędkość co znacznie skraca podróż na górę. Jednocześnie dotychczasowy wyciąg orczykowy został zastąpiony wyciągiem krzesełkowym. Dodatkowo pojawił się dodatkowy wyciąg orczykowy. Całość tworzy na prawdę bardzo ciekawy ośrodek i fajnie miejsce do poszusowania.

K2_READ 2672 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON MONDAY, 10 FEBRUARY 2014 09:04
Top