K2_PRINT_THIS_PAGE

Czym są wyjazdy motywacyjne?

Wyjazdy motywacyjne to istotne narzędzie biznesowe, wykorzystywane do podnoszenia efektywności pracowników oraz rzetelności konsumentów. Wyjazdy te są z jednej strony rozrywką oraz relaksem, i z innej mają wykonać dane cele biznesowe.

Czym są wyjazdy motywacyjne?

Jest to przede wszystkim forma nagrody. Organizowane są przeważnie dla klientów oraz kontrahentów firmy, sieci sprzedaży, lecz również stanowią swego typu wycieczki dla pracowników. Mają luksusowy charakter, program opływa w atrakcje niedostępne dla zwykłego turysty, co zapewnia uczucie wyjątkowości. Od pewnego czasu stają się one niezwykle modne w Polsce. Należy jednak zaznaczyć fakt, iż to nie to samo co wycieczki integracyjne czy spotkania integracyjne, jakie stały się prawie normą w każdej spółce. Wyjazd integracyjny dla wielu może być uznawany za zbyt dużą ekstrawagancję, lecz prezesi spółek, jacy z nich korzystają, niezwykle chwalą sobie uzyskiwane w tenże sposób efekty. Taki wyjazd jest nagrodą dla konkretnego pracownika za dobre wykonywanie przez niego własnych obowiązków. Za to, iż w razie konieczności siedzi po godzinach, iż nie marudzi, kiedy musi dokończyć pewien projekt w sobotę oraz za to, iż wszelkie swoje siły inwestuje w dawanie z siebie maksimum w pracy - dla każdego przedsiębiorstwa taki człowiek to skarb! Część szefów powiedziałaby w owej chwili: Przecież są premie! Tak, faktycznie można przecież przyznać pewnemu pracownikowi nagrodę - każdy będzie cieszył się z większej ilości gotówki. Premie nie wzbudzają jednakże lojalności. Pracownik czuje, iż został zauważony, lecz nie czuje się w żaden sposób bardziej związany ze swoim szefem! A właśnie o to chodzi w wyjazdach motywacyjnych - o nagrodę oraz lojalność. O to, aby pracownik w przyszłości nie narzekał, iż znów musi pozostać w pracy dłużej oraz iż tej pracy jest o wiele za dużo.

Zalet jakie zapewniają tego rodzaju wyjazdy

Udany wyjazd tego rodzaju to dla organizującej go firmy szansę otrzymania korzyści w paru wymiarach.
Firmy, jakie chcą się rozwijać oraz zwiększać własną pozycję na rynku, coraz wyraźniej widzą ogrom korzystnych skutków, jakie wynikają z organizacji takich wyjazdów.

Na pracowników możliwość udziału w ciekawym wyjeździe działa mobilizująco. Pracują skutecznie oraz stają się bardziej lojalni względem firmy:

1. udział w wyjeździe motywacyjnym jest dowodem uznania ich pracy przez spółkę, w jakiej pracują,

2. uczestnicy wyjazdowych imprez motywacyjnych deklarują większe przywiązanie do pracodawcy oraz rzadziej odchodzą z pracy,

3. osoby, jakie wzięły udział w wyjeździe deklarują, iż zmotywowało je to do lepszej pracy, żeby otrzymać podobną nagrodę w przyszłości.

K2_READ 1111 K2_TIMES

K2_LATEST_FROM zobacz-swiat.pl