Islandia wyjazd na piękną wyspę z biurem podróży Logos Tour Featured

Islandia, kraj położony na wyspie o tej samej nazwie, jest najzimniejszym krajem w Europie, a jednocześnie jednym z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych krajów europejskich. Islandia słynie przede wszystkim z lodowców, wulkanów i gejzerów, które rozmieszczone są w pięknych parkach narodowych na wyspie. Tradycyjnie Islandia zaliczana jest do krajów skandynawskich, w we wczesnym średniowieczu kolonizowali ją Wikingowie.

Reykjavik - stolica Islandii

Największym miastem i stolicą Islandii jest Reykjavik. Tutaj też znajduje się największe i najważniejsze lotnisko tego kraju i stąd zwykle rozpoczyna się zwiedzanie Islandii. Znajdują się tutaj między innymi takie atrakcje jak trasa Hallgrimskirkja, a przy niej największy kościół na Islandii, katedra z XVIII wieku, ratusz w stylu nowoczesnym na jeziorze Tjornin, gmach parlamentu, pozostałości pierwszej chaty na wyspie z IX wieku, siedziba premiera, najstarsza uliczka Adalstaeti oraz  willa Hofdi, gdzie odbyło się słynne spotkanie Reagana z Gorbaczowem pod koniec zimnej wojny w 1986 roku.

Atrakcje przyrodnicze północnego wybrzeża Islandii

Islandia wyjazd z biurem podróży Logos Tour to przede wszystkim możliwość odwiedzenia największych atrakcji turystycznych tego kraju, czyli parków narodowych, a w nich wulkanów, gejzerów i lodowców. Park Narodowy Thingvellir jest miejscem, w którym od 930 roku naszej ery raz do roku zbierali się wszyscy Islandczycy, dzięki temu miejsce to uchodzi za najstarszy parlament na świecie, który wciąż działa. Inne cuda przyrody na Islandii, które można odwiedzić z biurem podróży Logos Tour to Zatoka Wielorybów, czyli Hvalfjordur. W okolicy odwiedzić można trzy kratery wulkaniczne, jeden z nich to Grabrok z polami lawowymi liczącymi 3 tys. lat. Na północy można odwiedzić skansen ze starymi chatami skandynawskimi, a także Akureyri, skąd wyrusza trzygodzinny rejs połączony ze zwiedzaniem fiordu Eyjafjordur. Islandia wyjazd to także możliwość zwiedzenia jednego z najpiękniejszych wodospadów na tej wyspie, czyli Godafoss, który w lokalnym języku oznacza Wodospad Bogów. Wycieczka obejmuje także objazd jeziora Myvatn, co w islandzkim języki oznacza Jezioro Komarów. Kolejnymi przyrodniczymi atrakcjami tej pięknej malowniczej wyspy są dolina lawowa Dimmuborgir, żółta góra Namafjall, Hverarond, miejsce z gorącymi fumarolami, solfatarami i jeziorkami błotnymi. Atrakcje Islandii to także kamienna pustynia z wodospadami na rzece Jokulsa a Fjollum tworzy malownicze wodospady, między innymi Selfoss i Dettifoss. Niedaleko nich znajduje się miasto Egilsstadir. Można w tej okolicy zobaczyć fiordy, które otoczone są skalistymi brzegami, a także wysokie góry pokryte śniegiem. W okolicy znajdują się miasteczka Djupivogur, z wieloma atrakcjami kulturowymi, a także Hofn, które stanowi centrum połowu langusty. Niedaleko wizyta w Parku Narodowym Vatnajokul.

Atrakcje przyrodnicze północnego wybrzeża Islandii

Na południowym wybrzeżu Islandii ogromne wrażenie robi laguna lodowcowa Jökulsárlón, gdzie można odbyć rejs łodzią-amfibią pomiędzy płynącymi bryłami lodu. Kolejną ciekawą atrakcją turystyczną jest Park Narodowy Skaftafell z bazaltowym wodospadem Svartifoss, czyli po islandzku Czarnym Wodospadem. Na północnym wybrzeżu Islandii niezapomnianymi widokami są również miasteczko Vik z czarnymi słupami skalnymi, czarna plaża Reynisfjara, skalny punkt widokowy Dyrhólaey, skansen we wsi Skógar, wodospad Skógafoss, wulkan Eyjafjallajokull, wodospad Seljalandsfoss, dolina rzeki lodowcowej Þjórsá, katedra w Skalholt, gdzie ponad tysiąc lat temu powstało centrum katolicyzmu, wodospad Gullfoss, czyli Złoty Wodospad, pole geotermalne z gejzer Strokkur.

Zwiedzanie Islandii z opcją Granlandii

Islandia wyjazd to także możliwość zakupienia wycieczki na Islandię w biurze podróży Logos Tour wraz z opcją wycieczki samolotowej na Grenlandię. Samoloty podczas tej opcjonalnej wycieczki lądują w wiosce Kulusuk. To bardzo ciekawa wycieczka, podczas której przewodnik oprowadza po tej grenlandzkiej wiosce i mamy możliwość zapoznania się z przyrodą i krajobrazami tej największej wyspy świata, a także z kulturą, obyczajami i tradycjami jej mieszkańców.

Islandia to wyspiarski kraj w północnej części Europy, którego największymi atrakcjami są gejzery, wulkany oraz lodowce. Te cuda przyrody pięknie komponują się z zielenią wyspy i zostawiają niezapomniane wrażenie na odwiedzających ją turystach. Przynajmniej raz w życiu warto odwiedzić to piękne miejsce. 

K2_READ 765 K2_TIMES
Super User

About:

K2_MORE_IN_THIS_CATEGORY « Czym są wyjazdy motywacyjne?
Top