Czarna Góra - Koziniec Ski

Na stok ten trafiliśmy całkiem przypadkowo będąc w niedaleko położonej Bukowinie Tatrzańskiej. Ze względu na długą w tym roku zimę warunki narciarskie na początku marca były wyśmienite. Znaczącym atutem stoku jest wyciąg krzesełkowy, nieduże w porównaniu z Białką Tatrzańską kolejki przy wyciągu oraz konkurencyjne ceny karnetów. Np. karnet od 13 do 18 kosztował 40 PLN.

Koziniec Ski składa się z dwóch tras. Pierwsza ostrzejsza ma długość 900m, zaś druga łagodniejsza i dłuższa 1000m. Dodatkową atrakcją jest piękny widok na Tatry ze szczytu góry - oczywiście przy słonecznej pogodzie. Widoki oświetlonych miasteczek oraz innych stoków nocą również zrobiły na mnie wrażenie.

Oczywiście jak na profesjonalną stację narciarską dla zjeżdżających dostępne są punkty gastronomi oferujące różnorodne potrawy oraz gorące napoje.

Podsumowując, myślę że mogę polecić ten stok narciarzom, dla których ograniczenie dwóch tras nie jest problemem, a ceniących brak kolejek przy wyciągu oraz dobrą jazdę po niezatłoczonych trasach.

Dla zainteresowanych strona stacji narciarskiej - Koziniec Ski

GALERIA

K2_READ 2616 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON TUESDAY, 04 APRIL 2017 19:34
Top