Omisz - Ruskamen - wakacje w Dalmacji

 Ruskamen jest małą miejscowością położoną sześć kilometrów na południe od Omisz w połowie drogi między Splitem a Makarską. Moim zdaniem miejsce raczej na spokojny wypoczynek, chociaż jadąc w sześć osób nie można się nudzić.

Na miejscu dostępnych jest kilka sklepów spożywczych, kilka restauracji, hotel z kantorem. Osobiście mogę polecić odwiedzenie któregoś z lokalnych biur podróży w Ruskamen lub  Omisz i wykupienie raftingu na rzece Cetina.

Plaża w Ruskamen jest, jak przystało na Chorwację, kamienista. Nad samym brzegiem rosną pachnące sosny, a nawet w jednym miejscu palma. Woda oczywiście koloru turkusowego o niespotykanej przeźroczystości.

Będąc w Ruskamen bardzo często wybieraliśmy się do Omisza w celach kulinarnych jak również w celu zwiedzania tego pięknego miasteczka. Omisz położony u ujścia rzeki Cetina, a jego historia sięga czasów starożytnych. W średniowieczu był nawet bazą piratów. Godne polecenia są atrakcje w postaci starego miasta oraz twierdza (Fortica) z okresu panowania Wenecjan. Na bazie moich osobistych wrażeń polecam zamówienie kawy w którejś z restauracyjek znajdujących się w wąskich uliczkach starego miasta i po prostu posiedzenie obcując z historią widoczną na każdym kroku.

GALERIA

K2_READ 3062 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON SUNDAY, 02 APRIL 2017 19:26
Top