Wedle powszechnych informacji, gwinty są różnego typu naruszeniami struktury, które wykonuje się na powierzchni walcowej lub stożkowej, zarówno na zewnątrz przedmiotu, jak i w wewnętrznej warstwie. Wbrew pozorom ich odpowiednia produkcja nie jest prostym zadaniem. Dlatego warto zapoznać się z jedną z najbardziej wydajnych metod wytwarzania gwintów. 

Czym jest walcowanie gwintów?

Walcowanie gwintów, bo o tej czynności mowa, to metoda wykonywana na zimno. Polega na obróbce plastycznej konkretnego przedmiotu przy pomocy specjalnych głowic. Walcowanie gwintów wykonuje się na bocznych powierzchniach wszelkich okrągłych elementów. 

Zalety tej technologii

Korzyści płynących z tego rozwiązania jest wiele. Pośród nich wyszczególnić można przykładowo sprawność oraz skuteczność działania, jak również stosunkowo niskie koszty w porównaniu do innych metod produkcji gwintów. Gwarantuje także znaczną trwałość wszelkich obrobionych części. W dodatku, o ile urządzenie służące do wałkowania jest w pełni sprawne, to zapewnia idealny, niezmienny kształt wszelkich wytworzonych gwintów. Wszystko to przekłada się na fakt, że zdecydowanie warto skorzystać z tej metody produkcji. 

Jeśli interesuje Cię ten temat, sprawdź również: walcowanie blach