Popularnym jest, że firma sprzątająca wynajmowana jest do sprzątania biur, lokali usługowych albo korporacji. Całkiem często możemy się spotkać z chęcią zatrudnienia tego typu firmy kiedy lokatorzy opuszczają lokal i nie mają czasu albo chęci na sprzątanie, lub już się wyprowadzili i zostawili syf, a właściciel nie ma czasu i chęci zajmować się tym sam. Ostatnimi czasy coraz powszechniejsze jest szukanie profesjonalisty do sprzątania do zwykłych mieszkań lub domów, w momencie kiedy lokatorzy nie mają czasu lub chęci, a mają pieniądze na firmę sprzątającą. Jak odbywa się takie świadczenie? Ile płaci się za firmę sprzątającą w Gdańsku i w Gdyni i dlaczego tyle.

Dlaczego ceny za sprzątanie są tak różne?

Koszt sprzątania w mieszkaniach i biurach jest uzależniona od wielkości firmy, która będzie to robić. Koszty przy jednej osobie, która w ten sposób pracuje będą prawdopodobnie mniejsze niż w przypadku dużej firmy zatrudniającej kilkadziesiąt ludzi. Następna rzecz, od której może być zależna cena usługi to czy będziemy angażować osobę do jednorazowego sprzątania, czy regularnie, na przykład raz w tygodniu.

Kolejny czynnik to miejsce – odmienne ceny za sprzątanie mieszkań będą w Gdańsku niż w małym mieście. Istotne jest również czy Twoja przestrzeń do posprzątania jest w centrum miasta, czy na przedmieściach.

Dodatkowo niesamowicie ważna jest ilość m2 biura i jego stan. Zdecydowanie więcej czasu pochłonie sprzątanie 3 piętrowego budynku niż kawalerki. W konsekwencji – im dłuższy czas pracy tym więcej będzie to kosztować. Analogicznie jest z ilością brudu i naszymi oczekiwaniami co do posprzątania. Jeśli wymagamy odkurzenia, umycia podłóg i starcia kurzy to nie zajmie to dużo czasu. Jeśli natomiast chcielibyśmy aby umyć okna, fugi i lodówkę, albo żeby wysprzątać dom po remoncie – musimy wiedzieć, że będzie to droższe.

Sprzątanie biura a sprzątanie mieszkania – jaka to różnica?

Sam proces sprzątania wygląda zazwyczaj tak samo, zapewne będzie się różnić kosztem, czasem oraz ilością pracowników. Podczas sprzątania mieszkania wystarczająca jest jedna sprzątająca osoba, biura najczęściej mają wielkie powierzchnie i jeśli chciałaby je sprzątać jedna osoba to zajęłoby jej to niezmiernie dużo czasu. Z tego powodu w firmach przeważnie potrzebna jest więcej niż jedna osoba. Inny może być również obszar obowiązków – w mieszkaniu bardziej zależy nam na wytarciu kurzu z szafek, czy wstawieniu prania, a następnie wyprasowaniu go, kiedy w lokalach usługowych istotniejsze będzie ogarnięcie biurek, wyrzucenie śmieci i zdezynfekowanie łazienek.

Ile trzeba zapłacić za sprzątanie biura w Gdańsku i Gdyni?

Koszt definitywnie zmienia się w zależności od tego, jakie masz potrzeby, jak duży jest lokal do posprzątania i z jaką częstotliwością konieczne będzie wykonywanie tego. Cenniki firm sprzątających w Gdańsku oraz Gdyni przedstawiają ceny za godzinę lub za cały lokal. Za posprzątanie domu do 40m2 powinieneś być przygotowany na cenę mniej więcej 120-150 zł. Jeżeli Twoje mieszkanie jest większe i ma więcej niż 3 pokoje, ta cena prawdopodobnie zwiększy się nawet do 300 zł. Jeśli pragniesz, żeby dodatkowo umyć okna, powinieneś doliczyć do tego większą kwotę. Minimum 30 zł dodatkowo dasz za taką usługę w Gdańsku lub w Gdyni. Jeśli okna mają niestandardową wielkość, lub chcesz aby umyte były okna balkonowe, to dolicz minimum 40zł. W sytuacji kiedy jesteś właścicielem domku jednorodzinnego powinieneś liczyć się z jeszcze większą kwotą – minimum 100-150 zł więcej będziesz musiał zapłacić w Gdańsku lub Gdyni. Właściciele biur będą musieli zapłacić za sprzątanie wyraźnie najwięcej. Cena tego serwisu w Gdańsku i Gdyni to co najmniej 500 zł za lokal o powierzchni 100-200m2. 

Wiedz, że wymienione przez nas ceny są niezobowiązujące. Wiele zależy od indywidualnych umów z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni na pewno znajdziesz taką, która zapewni Ci świetną stawkę. Jedną z fachowych firm w Gdańsku jest cleanness.pl – sprzątanie biur.