Gdy wraz z nadejściem gorących dni komfort pracy w biurze znacząco spada, a w domu ciężko nam odpocząć, warto rozpatrzyć instalację klimatyzacji. To rozwiązanie szybko zyskuje na popularności w regionie miast takich jak Pruszków czy Żyrardów. Razem z popytem na urządzenia chłodnicze rozwinęło się naokoło tego tematu wiele mitów, które możesz przeczytać w sieci. Dziś rozprawimy się z najpopularniejszymi z nich.

Informacje dzięki uprzejmości firmy https://clim-rem.pl/.

Klimatyzator zużywa dużo prądu

Gdy boimy się , że nasz budżet domowy ucierpi, warto rozpatrzyć klasyfikację zużycia prądu. Najlepsze klimatyzatory osiągają klasę A+++. Nowoczesne klimatyzatory z inwerterem dostępne w Pruszkowie wykorzystują o 30% mniej energii niż typowe urządzenia. W ofercie dostępne są też urządzenia klimatyzacyjne z funkcją płynnego dostosowywania trybu pracy, dzięki czemu nie będziemy się zamartwiać wysokimi rachunkami. 

Klimatyzacja szkodzi zdrowiu

Rozwiejmy wszystkie wątpliwości – klimatyzacja dobrze eksploatowana nie ma negatywnego wpływu na nasze samopoczucie. Co więcej dostępne modele oferują system filtrowania powietrza, za co będą szczególnie wdzięczni osoby starsze. Aby tak było, powinniśmy jednak pamiętać o regularnym serwisowaniu naszego urządzenia. Warto to powierzyć to profesjonalnej firmie. Aby uniknąć przeziębienia i czuć się świetnie, temperatura w pokoju nie powinna być mniejsza niż 5-7 stopni od tej na dworze.

Głośna praca klimatyzatorów 

Paręnaście lat temu urządzenia klimatyzacyjne rzeczywiście były nadzwyczaj głośne, ale od tamtej pory wiele uległo zmianie. Producenci znacznie dopracowali swoje systemy. Pojawiły się jednostki typu split, które dzięki układu łopatek wentylatora mogą pracować ciszej niż 19 dB. Informację o głośności pracy możemy także wyczytać z tabliczki energetycznej na urządzeniu lub zasięgnąć języka u eksperta.