Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że LPG kojarzy się z reguły z samochodami napędzanymi benzyną. Nie należy się temu dziwić, ponieważ mamy do czynienia z niezwykle popularnym rozwiązaniem, na które decyduje się mnóstwo osób doceniających ekologiczną jazdę oraz znaczną redukcję kosztów za paliwo. Ale jest jeszcze inne rozwiązanie, a mianowicie instalacja gazowa do diesla. Czy ma to sens? Jakie korzyści wynikają z LPG do diesla? Zapraszamy na krótkie oprowadzenie po tym zagadnieniu.

Dla kogo skorzystanie z usług Elpigaz jest najbardziej opłacalne?

Elpigaz, czyli LPG do diesla, to technologia, którą tak naprawdę można zainstalować w każdym pojeździe, oczywiście jeżdżącym na ropę. Należy jednakowoż wiedzieć, że nie dla wszystkich samochodów będzie to rozwiązanie korzystne. Opłaca się zastanawiać się nad zamontowaniem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla w sytuacji, kiedy nasz samochód posiada stosunkowo duży silnik. Diesel LPG nie będzie korzystny w przypadku mniejszych, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to po prostu nieopłacalne i nieszczególnie komfortowe w codziennej eksploatacji. Z kolei samochody dysponujące większymi silnikami oraz TIR-y nie powinny mieć problemu z doskonałym przyswojeniem LPG do diesla.

Czy opłaca się zamontować LPG do diesla?

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że diesel LPG jest bardzo egzotycznym rozwiązaniem jak na polskie warunki. Nie jest stosowany szczególnie często – a szkoda! Instalacja gazowa do diesla to bowiem znakomita inwestycja, która może pochwalić się znacznym szeregiem zalet. Przede wszystkim mowa o ekonomicznej i ekologicznej jeździe oraz generowaniu o wiele mniejszego hałasu. Dlatego polecamy, żeby zdecydować się na to rozwiązanie.