Panele fotowoltaiczne są prężnie rozkręcająca się technologią, która ułatwia życie jego użytkowników. Spora część osób ma wiedzę co oznacza ten termin, jednak tylko nieliczni wnikali w temat na tyle, by dowiedzieć się, na jakiej zasadzie pracują osobne części tego systemu. Falowniki i optymalizatory mocy są bardzo ważną częścią w fotowoltaice. Firma Solcity – https://solcity.pl/falowniki-solaredge/ z Białegostoku pracuje przy użyciu technologii Solaredge, co zapenia pracę instalacji przez długi czas. Nie ma znaczenia, czy dopiero zastanawiasz się nad podłączeniem tych paneli, czy jesteś już ich posiadaczem to z pewnością pozyskanie informacji w tym zakresie będzie korzystne.

Do czego służą falowniki i optymalizatory mocy?

Aby poznać funkcjonowanie paneli fotowoltaicznych, trzeba rozróżniać ważne części tego systemu. Falowniki służą do zmiany stałego prądu w przemienny. Dzięki czemu można dostrajać częstotliwość napięcia. Bardzo ważna jest wydajność falownika, ponieważ od niego zależy jakość użytkowania. Inwerter solarny jest alternatywną nazwą dla falownika. Oprócz tego pełni rolę monitorowania poprawnego działania systemu, a także dba o jego odpowiednie zabezpieczenie. Wyglądem przypomina skrzynkę i często można ją spotkać w pomieszczeniach gospodarczych. Jest to elektronika wyposażona we wrażliwy układ, który jest stale obciążony mocą modułów fotowoltaicznych. Optymalizatory solaredge zmienia prąd zmienny i stały. Jest instalowany w każdym systemie fotowoltaicznym. To urządzenie powiększa moc wyjściową poprzez kontrolę maksymalnego punktu mocy. W czasie pracy paneli monitorują wydajność każdego modułu i przekazują wszystkie informacje do systemu. Dzięki temu można sprawdzać działanie całej instalacji.

Uzyskaj więcej dzięki technologii Solaredge

Jest to niekonwencjonalna technologia opierająca się na tworzeniu optymalizatorów mocy i falowników fotowoltaicznych. Zapewnia to wysoką skuteczność i wiele możliwości podczas realizowania projektów. Technologia solaredge jest znana z najwyższej jakości, która pomaga zniwelować zagrożenie wynikające ze zbędnych usterek, dzięki czemu zyskasz wydajność falownika. Falownik SolarEdge został zaprojektowany do współpracy razem z optymalizatorami mocy, dzięki czemu cały system jest mniej złożony oraz bardziej opłacalny. Firma Solcity znajdująca się w Białymstoku w województwie podlaskim stosuje tą technologię, dzięki czemu panele fotowoltaiczne mogą służyć domownikom jeszcze lepiej.