Drewniana podłoga to marzenie wielu osób budujących nowy dom. Zakup drewnianej podłogi to duży wydatek, dlatego należy zastanowić się nad tym, jak odpowiednio ją pielęgnować. Konserwacja podłóg drewnianych to złożona rzecz – przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz. 

Ogromny wybór lakierów do drewnianych podłóg znajdziesz w https://skleppartners.pl/pl/c/Lakier-do-podlogi-drewnianej/61

Podłoga lakierowana

Podłoga pokryta lakierem to jeden z najpopularniejszych rodzajów podłóg drewnianych. Wysokiej klasy lakier gwarantuje trwałość i odporność na zarysowania. Aby powstrzymać powody, które mogą zmienić wygląd twojej drewnianej podłogi – pamiętaj o podstawach. Systematyczne odkurzanie podłogi drewnianej, najlepiej końcówką z delikatnym włosiem, skutecznie wydłuży jej piękny wygląd. Po odkurzaniu należy przetrzeć podłogę na mokro. delikatna szmatka, mocno odciśnięta z wody z pewnością zda egzamin. Do wody powinieneś wlać profesjonalny środek przeznaczony do mycia podłóg lakierowanych.

Drewniana podłoga olejowana – naturalne zabezpieczenie desek

Podłogi pokryte olejem wykonane są w stu procentach z drewna, które w dalszej kolejności zostaje impregnowane olejem. Nie można zaprzeczyć, że pokryte olejem podłogi drewniane mają ponadprzeciętny urok, który sprawia, że pomieszczenie zyskuje charakter. Ten rodzaj podłóg dobrze sprawdza się w miejscach często używanych – budynkach publicznych, czy nawet mieszkaniach, w których znajdują się dzieci. Choć olej sprawia, że są wysoce wytrzymałe, nie można zapominać o ich pielęgnacji. Tak, jak w przypadku podłóg pokrytych lakierem, podstawową sprawą jest codzienne sprzątanie. Podłogę olejowaną należy zamiatać lub odkurzać szczotką z miękkim włosiem. Raz na jakiś czas można ją także odświeżyć przy użyciu specjalistycznego preparatu. Środek ten należy odpowiednio wybrać pod względem odcienia podłogi. W momencie, kiedy zniszczenia są na tyle duże, że zwykłe preparaty i pielęgnacja nie pomogą – zróbmy renowację. Twardy wosk do podłóg stworzy na podłodze warstwę chroniącą drewno.