Zakup idealnych drzwi nie jest prosty. Wyjątkowo często wybierane są drzwi z drewna – zwłaszcza marki Porta i DRE. Żeby jednak odpowiednio je dopasować, przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę parę najistotniejszych aspektów. Jakie będą odpowiednie drzwi z drewna? Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej firmy? 

Partnerem dzisiejszego tekstu jest dystrybutor Green Step – sklep posiadający wsfojej ofercie drzwi firm Porta i Dre.

Czym się różnią drzwi przylgowe i bezprzylgowe – które opłaca się wybrać?

Aby lepiej zrozumieć różnicę, na początku dobrze jest dowiedzieć się czym jest przylga. Jest to charakterystyczny uskok, znajdujący się na bocznej krawędzi. Właśnie dlatego drzwi przylgowe lekko wchodzą w ościeżnicę tak, że przylga jest niewidoczna. Tego typu drzwi mają klasyczny wygląd oraz odkryte zawiasy, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w większości wnętrz. Z kolei drzwi z przylgą wtapiają się w ścianę na równo z ościeżnicą. Prezentują się bardzo nowocześnie oraz minimalistycznie. Co więcej, optycznie powiększają przestrzeń, dlatego wybiera się je na niewielkie powierzchnie.

Drzwi pełne czy przeszklone?

Na rynku można znaleźć dwa warianty drzwi – pełne i przeszklone. Z całą pewnością drzwi przeszklone prezentują się lekko oraz będą dostarczać światło do pomieszczenia, dlatego powinno się je wybierać zwłaszcza do mniejszych przestrzeni. Przeszklone drzwi doskonale sprawdzają się na przykład w dużym salonie lub łazience. Z kolei pełne drzwi zapewnią większą prywatność oraz izolację akustyczną oraz termiczną – wybierane są chętnie na przykład do sypialni.

Drwi drewniane – typy drewna

Na rynku dostępne są nie tylko rozmaite rodzaje drzwi z drewna, ale też wiele gatunków drewna. Który wybrać?

Drzwi dębowe

Drewno z dębu to wyjątkowo często wybierane rozwiązanie. Charakteryzują się zwłaszcza dużą trwałością – to rozwiązanie na długie lata. Drzwi z dębu mogą stosunkowo dużo kosztować, jednak wiąże się to z ich wysoką jakością.

Olcha

Drewno olchowe jest stosunkowo lekkie, dzięki czemu drzwi będą przede wszystkim łatwe do przewiezienia. Lepiej jest stosować je we wnętrzach, w których nie jest miało kontaktu z wilgocią. Drzwi olchowe wyróżniają się przyjemnym, ciepłym kolorem, który doskonale komponuje się z wystrojem wnętrza.

Drewno sosnowe

Drzwi sosnowe pasują niemal do każdego wnętrza. Jest to nie tylko stosunkowo tanie, ale i łatwe do obróbki drewno. Drzwi można malować, aby zabezpieczyć je przed wodą oraz nadać im pożądany kolor kolor, ale również, żeby uchronić je przed uszkodzeniem.

Postaw na sprawdzoną jakość i wybierz odpowiednią markę

Przy wyborze dobrych drzwi nie powinno się pomijać ich marki DRE i Porta. Dobrze jest wybierać tylko renomowanych producentów, jak na przykład Porta oraz DRE. Marki charakteryzują się przede wszystkim dbałością nawet o drobne szczegóły, ugruntowaną pozycją na rynku oraz olbrzymim doświadczeniem. Dzięki temu można spodziewać się jedynie produktów najwyższej jakości, a także profesjonalnej obsługi klienta.