W ostatnich latach aromaterapia zyskuje coraz bardziej na popularności. W coraz większej ilości miejsc zobaczymy przeróżne rodzaje kadzideł. Najpopularniejsze są kadzidła w formie patyczków, ale w sklepach ezoterycznych dostrzeżemy także inne ich typy. Jeżeli ciekawi Cię jak odprężyć się po męczącym dniu, przetestuj te wonne substancje.

Wszystkie rodzaje kadzidełek, które tu omawiamy, dostaniesz w sklepie internetowym Ezolove – kadzidła

Jak używać kadzideł naturalnych?

Kadzidła naturalne wyróżniają się zwłaszcza postacią, w jakiej możemy je zakupić. Na ogół natrafimy na całe zestawy ziół i drewienek. Sprawiając sobie taki wytwór widzimy dokładnie co zawiera, nie ma w nim sztucznych zapachów ani dopełnień. W trakcie spalania tego typu kadzidła uwalniane są olejki i żywice, które intensywnie roztaczają woń. W celu wykorzystania takiego kadzidła wystarczy podpalić wiązankę ziół albo drewienko, które kolejno można odłożyć na talerzyk lub po prostu mieć w ręku i odczekać aż woń rozprowadzi się po mieszkaniu.

Jak wyglądają kadzidła stożkowe?

Kadzidła stożkowe to następna ciekawa forma. Jeżeli tylko posiadamy właściwą podstawkę to zapalenie ich będzie niesamowicie spektakularne. Kadzidła te charakteryzują się odmiennym dymieniem, czyli następuje ono od dołu. Jest to idealny produkt, który sprawdzi się zarówno do aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Te kadzidła wraz z podstawką, przez wzgląd na oryginalny kształt i efekt, będą rewelacyjnymprezentem.

Kadzidła posiadają przeróżne olejki eteryczne, dzięki czemu możemy kupić je w najróżniejszych mieszankach zapachowych. Ich zastosowanie może przynieść ulgę w migrenach oraz bólach stawów i mięśni, co tym bardziej udowadnia, że jest to perfekcyjny prezent dla bliskiego.

Które kadzidła są lepsze – patyczki czy sznureczki?

Kadzidła w formie patyczków są najczęściej spotykanymi kadzidłami. Możemy kupić je także w marketach. Patyczki owinięte są zasuszoną i sproszkowaną mieszanką ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są super proste w użyciu, należy zapalić ich końcówkę i jak tylko zacznie lecieć dym, warto ugasić płomień. Kadzidełka możesz włożyć do naczynia, które będzie je trzymać w pionowej pozycji, umieścić na podstawce, lub wbić w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są klasycznymi kadzidłami pochodzącymi z Nepalu. Wykonane są ze zmielonych ziół i przypraw, otoczone papierem i na koniec niejednokrotnie nawilżone olejkami eterycznymi. Te kadzidełka mogą być wykorzystywane także jako zawieszki zapachowe do szaf, wtedy nie należy ich palić, a po prostu zawiesić w miejscu docelowym. Aby użyć kadzidła sznureczek wystarczy zapalić jedną końcówkę tak żeby się powoli tliła. Sznureczki wypalają się dosyć szybko, ale bardzo długo pachną.

Które kadzidło jest dla Ciebie? To zależy od Twoich preferencji i oczekiwań. Jeżeli lubisz intensywne ziołowe wonie – weź kadzidło naturalne. W sytuacji kiedy wolisz sprawdzone, dostępne w wielu miejscach produkty, doskonale sprawdzi się kadzidło patyczek, a subtelne, długo unoszące się w pomieszczeniu aromaty dostaniesz jeśli kupisz kadzidło sznureczek. Jeśli jednak podoba Ci się terapia wzrokowa, albo potrzebujesz prezentu dla przyjaciela – wybierz kadzidełko stożkowe, super jeżeli będzie w komplecie z podstawką.