Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie cieszące się popularnością wśród przedsiębiorców. Niestety, w niektórych przypadkach nie może ona być stosowana. Wtedy konieczne jest prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi mają obowiązek prowadzić przedsiębiorcy, który postanowili przekształcić prowadzoną przez siebie działalność w spółkę prawa handlowego. Obowiązek ten odnosi się też do spółek osobowych prawa handlowego. Te pierwsze to spółki akcyjne, zaś te drugie to między innymi spółki komandytowe.

Jeśli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście przeliczając na złotówki), także pojawia się obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Jesteś zobowiązany prowadzić pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Czym się kierować, wybierając księgowego?

Biuro rachunkowe to miejsce, kierujące swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju firm. Na rynku działa obecnie wiele biur rachunkowych , których jakość świadczonych usług jest naprawdę różna. Co brać pod uwagę, chcąc wybrać naprawdę dobre biuro rachunkowe?

Z pewnością warto wziąć pod uwagę opinie, jakie biuro ma wśród klientów. Można popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeśli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na rozmaitych formach znajdują się opinie na temat biur rachunkowych.

Koniecznie trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiada wymagane licencje. Przed podpisaniem umowy warto również zapytać o kwalifikacje pracowników, którym powierzone zostanie nasze zlecenie.