Po wybudowaniu domu przychodzi czas na wykończenie wnętrz. W takiej sytuacji jednym z istotniejszych wyborów przed jakimi staje właściciel jest wybór odpowiedniej, długotrwałej podłogi. Trzeba pamiętać, że jest to inwestycja na lata i warto postawić na odpowiedni gatunek i trwałość na pierwszym miejscu. Podłoga poza trwałością musi być łatwa do czyszczenia, a co więcej sprawiać, że wnętrze wygląda przytulnie. Są to powody, dla których warto postawić na podłogi drewniane. Ten rodzaj podłóg warto również zastosować w kuchni, oczywiście nie zapominając o prawidłowej pielęgnacji. Po zamontowaniu podłogi można również drewno zaimpregnować odpowiednimi preparatami. Jest to dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie drewno, a nie przepadającymi za typowymi płytkami. Nieważne czy mieszkamy w małej miejscowości, czy w dużym mieście jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia lub okolice Trójmiasta. Warto poszukać godnego zaufania producenta podłóg z drewna, charakteryzujących się pięknym wyglądem i dużą trwałością. Cenieni producenci oferują najwyższej jakości produkty, które pięknie wyglądają. Gdzie szukać doskonałych podłóg drewnianych? Jakiego producenta wybrać?

Źródło: Dom i styl – podłogi drewniane w Trójmieście

Boen – wieloletnia tradycja

Firma Boen jest producentem drewnianych podłóg mogącym pochwalić się wieloletnią tradycją. Jej początki sięgają XVII wieku. Dzisiaj jest to jeden z najważniejszych dostawców na rynku, mający swoje filie w ponad 50 krajach świecie. Jednym z najpopularniejszych produktów tego przedsiębiorcy jest jodła francuska. Szczególnie cenią ją sobie architekci, oraz projektanci wnętrz. Poza tą odmianą, firma Boen posiada wyjątkowo szeroką gamę kolorystyczną od jasnych, do bardzo ciemnych. Wybór jest urozmaicony, również w przypadku odcieni. W ofercie są podłogi olejowane, oraz lakierowane. Szczególnie polecana jest podłoga, która zdobyła liczne nagrody dzięki zaimpregnowaniu innowacyjnym lakierem. 

Tarkett – lider w innowacyjnych rozwiązaniach

Jest to producent, który na pewno zrewolucjonizował gałąź podłóg drewnianych, a to dzięki desce Lindermana. Jest to połączenie parkietu, oraz parkietu posiadającego wiele warstw. Użycie tej techniki pozwala na przeciwdziałanie obkurczaniu się drewna, co jest normalnym procesem. Tarkett jest posiadaczem zakładów produkcyjnych niemalże na całym świecie, co sprawia, że jest liderem w świecie drewnianych podłóg. W swoim asortymencie producent umieścił poza podłogami drewnianymi również winylowe i laminowane. Kiedy nie ma możliwości zastosowania desek o typowej grubości, Tarkett wprowadził do swojej oferty deskę fornirowaną. W ofercie producenta jest dużo wersji kolorystycznych od niemal białych, aż po całkiem ciemne. 

Abaro ekologiczne rozwiązania

Ten ceniony producent podłóg z drewna w swojej ofercie posiada także produkty, które najbardziej przypadną do gustu osobom które cenią troskę o środowisko naturalne. Abaro swoje podłogi impregnuje ekologicznymi i naturalnymi olejowoskami pozyskiwanymi z lnu ostu lub słonecznika. Abaro oferuje również szeroki wybór wybarwień, szerokości deski, oraz grubości. Producent stworzył dwie najważniejsze linie produktów- klasyczną i Old Collection. Seria klasyczna charakteryzuje się wykończeniem z użyciem nieszkodliwych dla zdrowia wosków roślinnych. Doskonale impregnują drewno, a także pozwalają mu oddychać. Umożliwia to przyszłym użytkownikom podłóg stosować prace konserwacyjne lub naprawiać niewielkie uszkodzenia własnoręcznie. Seria Old Collection to linia podłóg ręcznie postarzanych, które na końcowym etapie procesu produkcji impregnowane są trwałymi olejami. Użyte surowce są w pełni bezpieczne dla zdrowia i otoczenia. W tym przypadku każda partia desek ma swój jedyny, niepowtarzalny wygląd. Nie ma dwóch takich samych partii. Seria ta może także nieznacznie zmieniać swój kolor aż do sześciu miesięcy po zamontowaniu. 

Tradycja rodzinna w podłogach drewnianych – Dąbex 

Dąbex jest wiodącym polskim producentem podłóg. To firma rodzinna posiadająca 60 letnią tradycję. W swoim asortymencie ma zarówno parkiety lite, jak i parkietowe czy przemysłowe. Przedsiębiorstwo może również pochwalić się szczególną troską o środowisko, zwłaszcza troszcząc się o równowagę leśną. Drewno, które wykorzystywane jest do produkcji podłóg zostało pozyskane w sposób jak najmniej ingerujący   równowagę leśnego ekosystemu. Producent oferuje rozbudowaną gamę kolorystyczną drewna, a także ma w swoim asortymencie produkt szyty na miarę, czyli jodłę francuską. Jest to podłoga produkowana na specjalne życzenie, przez co czas oczekiwania na gotowy produkt może się nieco wydłużyć. Poza tym szczególnym produktem w ofercie jest także parkiet lity, jodła klasyczna, parkiet dwuwarstwowy, mozaika przemysłowa, a także deska dwuwarstwowa.

Producent z Polski – Jawor parkiet

Jawor jest firmą będącą na rynku polskim już od 25 lat. Jej asortyment charakteryzuje się dużym wyborem parkietów oraz desek dwuwarstwowych, które są szczególnie odporne na odkształcenia. Żeby zagwarantować świetną wytrzymałość swoich wyrobów, producent nakłada na swoje deski aż osiem warstw lakieru, albo trzema warstwami olejowosku. Podłogi tego producenta wyróżniają się niezwykłą trwałością, a także dbałością o każdy szczegół. 

Kaczkan – lider desek dwuwarstwowych

Kaczkan jest producentem polskim, będącym na rynku od 30 lat. Jego głównym wyrobem jest deska dwuwarstwowa. W swojej ofercie ma szeroką gamę kolorystyczną, a także rozmaite wykończenia. Przedsiębiorstwo szczególnie dba o poszanowanie środowiska naturalnego, jednocześnie troszcząc się o najwyższą trwałość swoich wyrobów. Drewno, które jest pozyskiwane do produkcji podłóg spełnia najistotniejsze normy zarządzania zasobami naturalnymi, oraz ma wszelkie certyfikaty wymagane przez Unię Europejską.