Plisy okienne cieszą się coraz większą popularnością z powodu wielu zalet. Doskonale zastępują klasyczne rolety. W Warszawie można obecnie znaleźć wiele firm, które zajmują się sprzedażą rolet plisowanych. Jednak, aby wybrać odpowiednie żaluzje plisowane, powinno się wcześniej dowiedzieć się kilku podstawowych informacji odnośnie ich. Czym są plisy okienne? Co koniecznie warto o nich wiedzieć? Jakie są ich najważniejsze zalety? Jak kupić najlepsze plisy okienne?

Rolety plisowane – w jaki sposób działają?

Plisy inaczej nazywane są również roletami plisowanymi. Ich celem jest osłonięcie szyb, co jest możliwe dzięki rozkładanemu materiałowi. System składa się za pomocą listewki lub sznurka i ustawiać ją w wybranej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Rolety plisowane wykonuje się z rozmaitych tkanin – najczęściej używane są różne tworzywa sztuczne takie, jak przykładowo poliester. 

Rodzaje montażu plis okiennych

Rolety można zamontować na dwa sposoby – inwazyjny oraz bezinwazyjny. Pierwszy z nich opiera się na wierceniu otworów w ramie okna. Plisy sprawdzą się do każdego rodzaju i kształtu okna i będzie można je otworzyć na oścież. Często wybierany jest montaż bezinwazyjny. Mnóstwo osób decyduje się na niego, ponieważ nie ma potrzeby robienia dziur w listwach. Żaluzje montuje się za pomocą specjalnych zaczepów umieszczanych do ramy okna. Zaciski są zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem, niemniej trzeba wiedzieć, że mogą się szybciej niszczyć. 

Jakie są dostępne typy plis okiennych?

Na rynku dostępne są rozmaite typy rolet plisowanych. Najczęściej wybierane są tradycyjne rolety, które nadają się do pionowych ram. Innym rozwiązaniem są żaluzje, które można zakładać na ramach dachowych. Ponadto rolety zakłada się do okien o nietypowych kształtach – nadają się do ram okrągłych czy skośnych. 

Dlaczego warto zdecydować się na rolety plisowane??

Rolety plisowane umożliwiają dowolne sterowanie wysokością oraz stopnia dopływu światła. W przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji można zasłonić dowolną część okna – przykładowo od połowy w dół. Kolejną zaletą jest wyjątkowo wygodne użytkowanie. Żaluzje są lekkie, wytrzymałe oraz prezentują się estetycznie, dzięki czemu pasują do większości pomieszczeń. Świetnie pasują do wystroju, gdyż na rynku dostępne są warianty w różnych kolorach oraz wzorach. Wiele klientów decyduje się na termoizolacyjne rolety plisowane, dzięki temu łatwiej jest zachować w pomieszczeniu ciepło zimą, a latem tworzywo będzie zapobiegał nagrzewaniu się pokoju.

Gdzie najlepiej będzie wybrać żaluzje plisowane?

Wybranie najlepszych rolet plisowanych jest stosunkowo proste, wystarczy tylko wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Przede wszystkim należy dobrać je do kształtu i rozmiaru okna. W czasie zakupu nie należy pominąć także tkaniny, której zostały zrobione plisy. Według własnych preferencji oraz wystroju wnętrza dobrze jest wybrać kolor oraz wzór.
Przy kupowaniu dobrych żaluzji plisowanych koniecznie powinno się zwrócić uwagę na producenta, gdyż to właśnie on jest gwarancją najwyższej jakości artykułów. Mnóstwo osób decyduje się na markę PIOGAL – plisy. Marka jest wiarygodna, a także można liczyć na szybką oraz dokładną realizację zamówienia. Za wyborem firmy PIOGAL – plisy w Warszawie przemawia nie tylko jej wieloletnia obecność na rynku, ale również wielu zadowolonych klientów.