Żeby zacząć prowadzenie jakiegokolwiek przedsiębiorstwa należy na początku szczegółowo zapoznać się z jego specyfiką. W firmach i gospodarstwach domowych co roku wzrasta nakład złomu. nie używane metale są składowane odłogiem w schowkach, piwnicach i na podwórkach co utrudnia pracę. Najbardziej istotne jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Powinno być odpowiednio urządzone oraz jego przeznaczeniem jest skup złomu w Warszawie – będzie trzeba zdobyć zgodę na ową działalność. Jest to możliwe do wykonania tam gdzie, teren przeznaczony jest do użytku przestrzennego lub gospodarczego. Następnie zatroszcz się o lokal, gdzie magazynować złom, pojazd do odpowiedniego transportowania odpadów i zezwolenie na gromadzenie odpadów. Skoro mowa o infrastrukturze – pamiętaj o kupnie dobrejwysokiej jakości wagi, dzięki której, dokonasz rzetelnego pomiaru.

Kwestia prawna – w jaki sposób zgodnie z prawem prowadzić swoją działalność gospodarczą. Gdzie w pierwszej kolejności udać się po opracowaniu planu i znalezieniu miejsca na złomowisko?

Musisz uzyskać decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach, po którą należy się udać do urzędu gminy. Następnie – licencja. Musisz ją mieć, żeby rozpocząć działanie własnego skupu złomu. Musi być umieszczona na każdym Twoim pojeździe a także zaświadczeniach. Aby ją uzyskać trzeba opłacić opłatę licencyjną i również dostarczyć do urzędu istotne dane na temat firmy i tego czym się zajmuje, czyli: dane osobowe właściciela, proponowaną nazwę przedsiębiorstwa, miejsce, pod którym będzie można ją znaleźć Twoja firma, zezwolenia środowiskowe, numer rachunku w banku który będzie indywidualnym rachunkiem Twojej firmy, zaświadczenie o niekaralności, informację o działaniach egzekucyjnych i zajęciach komorniczych. Taką licencję, masz obowiązek ponawiać co 3 lata. zapłacisz za licencje, oraz kiedy uda Ci się zdobyć wszystkie potrzebne dokumenty, od razu powinieneś udać się do Urzędu Skarbowego i ZUSu w celu złożenia odpowiednich wniosków. Do Urzędu Skarbowego powinno się podać firmę, która będzie funkcjonować na wymaganiach spółki cywilnej. Następny krok to udać się do wcześniej wybranego przez nas banku, aby założyć w nim konto bankowe dla swojego przedsiębiorstwa.

Po tym jak odnajdziesz już miejsce i posiadasz kluczowe zaświadczenia – poczynić dalsze kroki? 

Kiedy udało Ci się zdobyć już najbardziej adekwatne do Twoich potrzeb rejony i licencję nadszedł czas aby pozyskać pierwszych materiałów które będą przeznaczone na sprzedaż. Złom możnanależy pozyskiwaćzdobywać w wielu lokalizacja oraz na dużo patentów – w tym celu musisz kompleksowo rozgryźć branżę. Przede wszystkim zdobądź wiedzę, które materiały są najbardziej wartościowe, a które wręcz przeciwnie. Dowiedz się także, których kruszców musisz koniecznie unikać. Dzięki takiej działalności masz możliwość również pozyskać np. części do pralek czy samochodów i a także przy ich pomocy generować dodatkowy dochód. Konieczny jest też segregacja materiałów tak, aby ewentualny klient miał ułatwione zadanie. nie zapomnij również o terenu. Odpady powinny być przepisowo trzymane oraz nie tworzyć bardzo wysokich hałd albo posiadać groźnych krawędzi. Pracownicy muszą mieć profesjonalne stroje oraz obuwie. Pamiętając o bezpieczeństwie klientówkontahentów i pracowników zadbaj też o własne – odpowiednio ubezpiecz się przed potencjalną kradzieżą przez  zamonotwanie alarmu czy zatrudnienie firmy ochroniarskiej, szczególnie gdy prowadzisz firmę na terenie dużych miast takich jak Wrocław, Łódź czy Warszawa.