Moda wnętrzarska na 2022 rok w większości będzie podobne do tych z roku 2021, niemniej jednak zobaczymy także kilka nowych trendów, które będą zaskoczeniem dla wielu osób. Rok 2022 skupia się w znacznej mierze na środowisku, jak i na rzeczach handmade.

Jaki kolor będzie wiódł prym w roku 2022?

Meble wykonane z wegańskich materiałów jest to integralny element mody we wnętrzarstwie w bieżącym roku. Najważniejszym kolorem w tym sezonie jest zielony. Projektowanie wnętrz w Warszawie w 2022 roku kładzie nacisk na zielone akcenty w urządzanych wnętrzach. Najbardziej popularne są intensywne odcienie które kojarzą się z kryształami. 

Oprócz zielonego w modzie będzie jeszcze fiolet. Kolor ten nie był od dłuższego czasu widziany w trendach wnętrzarskich. Jako ciekawostkę dodamy, że fiolet był najpopularniejszy w latach 80. W 2022 najmodniejszy jest barwa ametystu, bzu a także borówki.

Niemniej jednak tegoroczne trendy dekoratorskie będą łaskawe również dla entuzjastów minimalizmu ponieważ w modzie będą również  ciepłe kolory ziemi, takie jak  gliniana szarość, brąz, ochra.

Najbardziej popularne meble w tym roku – sprawdź jakie są!

W tym roku nadal w trendzie będą meble modułowe. One są od kilku sezonów dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, z uwagi na ich ogromną praktyczność.  Meble systemowe które będą modne w bieżącym roku zaskoczą nas nisko umieszczonym siedziskiem które jest wyraźnie zainspirowane designem japońskim.

Warto także dodać, że dzisiejsze trendy w urządzaniu wnętrz bardzo odnoszą się do dekoracji lat 80. 

Dzisiejsza moda we wnętrzach –  miękkie tkaniny!

Wystrój wnętrz, zwłaszcza pokojów do spania w 2022, są oparte na miękkich tapicerkach i przyjemnych dla dłoni tekstyliach. Wygraną tkaniną będzie welur, który nie dość, że jest miękki, to świetnie odbija światło, dzięki czemu jest świetny materiał do eleganckich wnętrz.
Można również wspomnieć, że projekty wnętrz w tym roku tuż obok weluru wykorzystują tkaniny lniane. Projektanci wnętrz, których miejscem pracy jest na przykład Warszawa uwielbiają tapicerki o wyraźnym splocie, lniane posłanie oraz cieniutkie lniane zasłony które nadają modernistycznym domowym delikatnego, rustykalnego klimatu. 

Zobacz jakie kamienie w tym roku wpasowują się w trendy!

Marmur – to właśnie ten  luksusowy a także chłodny minimalistyczny kamień jest trendem w tym roku. Marmur używa się do tworzenia przykładowo  stołów, stolików i blatów kuchennych.
A także w bieżącym roku w modernistycznych wnętrzach nie zabraknie ciekawego kamieni. Możemy go spotkać w formie kafelków ściennych, jako część mebli oraz materiał, z którego powstają dodatki.

Dzisiejsza moda we wnętrzarstwie –  ekologia ponad wszystko!

Wszystko wskazuje na to, że trendy ekologiczne w pełni wpasowały się do branży dekoracyjnej. Trendy wnętrzarskie na bieżący rok jasno stwierdzają, że świadomość ekologiczna jest bardzo ważna. Firmy meblarskie ścigają się w tworzeniu mebli i dodatków z ekologicznych materiałów.
Niemniej jednak nie znaczy to, że za musisz zagospodarować swoje mieszkanie innowacyjnymi ekoprzedmiotami. W ekologiczne trendy wnętrzarskie idealnie wpiszą się meble z palet, bądź nawet kupione na pchlich targach. Możesz też wyszukać interesujące meble z okresu PRL-u, które w tym roku też są modne. Generalnie podstawą ekotrendu jest przecież zmniejszenie konsumpcji.

Które style wnętrzarskie są w modzie w tym roku?

Style wnętrz w 2022 roku są bardzo zróżnicowane. Na początku możemy zauważyć, modę na styl minimalistyczny a także fascynację naturą, z drugiej stronu widzimy trenda na ekstrawaganckie eksplozje kolorów i kształtów. A także w 2022 roku wraca do nas moda z lat 80. Zauważamy też u projektantów inspirację Azją.